logo
دوشنبه ، 29-7-98 Monday ، 21-10-2019
منشور اخلاقی موسسه خیریه یاران مهربان سبز

با توجه به تأکیدات دین مبین اسلام در رابطه با خدمت به ایتام و نیازمندان با حفظ کرامت انسانی آنان، ما اعضای موسسه خیریه یاران مهربان سبز در راه خدمت رسانی به جمعیت تحت حمایت خود  و همراه با جمع خیرین نیک اندیش همراهمان، خانواده بزرگی را تشکیل داده ایم، و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
 بر این اساس ما اصول کاری و ارزش های اخلاقی رفتاری ذیل را باور داشته و برای نهادینه شدن آن از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم زیرا  تبلور این اصول در کردار ما، شرطی ضروری است برای رسیدن به اهداف متعالی خیریه یاران مهربان سبز، ما اعضای خیریه یاران مهربان سبز به بند بند این منشور پایبند هستیم.
اصل اول: با ایمان به اراده خداوند متعال و پیروی از کتاب آسمانی قرآن کریم در رابطه با کمک به ایتام و نیازمندان و انجام کار خیر در جهت کسب رضایت حق تعالی گام برداشته و خداوند را همیشه ناظر بر اعمال و رفتار خود می دانیم.
اصل دوم: از اینكه خداوند سعادت خدمتگزاری به هموطنان و همنوعان عزیزمان را به ما عطا فرموده او را شاكر و سپاسگزاریم.
اصل سوم: باور داشتن و ارج نهادن به اصل «کرامت ذاتی انسان» در تمامی فعالیت های موسسه به ویژه در ارتباط با ایتام و ارائه خدمات محترمانه، بدون منت، بدون آزار و اذیت روحی و توأم با عشق و محبت به آنان سرلوحه فعالیت های سازمان است. رعایت این مسئله علاوه بر نشاط و امیدواری و پویایی در خانواده بزرگ خیریه یاران مهربان سبز، عاملی برای تحقق چشم انداز موسسه است .
اصل چهارم: پایبندی به اصول اخلاقی و صفات معنوی از جمله خوشرویی، فروتنی، متانت، مسئولیت پذیری، پاسخگویی، تعهد، مدیریت زمان، صبر و بردباری، سخت کوشی، نظم و انضباط، اخلاق نیک، وجدان کاری و سبقت و سرعت در خدمت مدبرانه، امانتداری و صداقت در گفتار و رفتار از اصول مسلم و تقوای کاری در موسسه ما می باشد و به آن پایبندیم.
اصل پنجم: رعایت عدالت و انصاف، انجام دقیق، سریع و صحیح كارها جهت جلوگیری از تضییع وقت و حقوق مراجعین و مددجویان عزیز را از اصول مسلم كار خود می دانیم.
اصل ششم: ما معتقدیم که حفظ اسرار و اطلاعات محرمانه مخاطبین موسسه، از وظایف خطیر ما بوده، بنایراین در جهت صیانت از آن تمامی تلاش خود را به کار می بندیم. تأکید داریم بر رعایت تقوا، عدالت و اعتدال در گفتار و رفتار با همکاران و دیگر مخاطبین موسسه خود .
اصل هفتم: ما به عنوان یک سازمان مردم نهاد معتقدیم که مردم سرمایه های اصلی موسسه ما بوده و شایسته بهترین ها هستند. لذا عزت، احترام و تکریم آنان، اطلاع رسانی واقعی و به هنگام برپایه اعتماد از مهمترین مسئولیت هایمان به شمار می آید و با نظارتی قاطعانه در جهت جلب رضـــایت آنها تلاش می نماییم تا کلیّه خدمات موسسه ما، در بالاترین سطح کیفی ارائه گردد .
اصل هشتم: تدوین و اجرای روش های کارآمد آموزشی و فرهنگی فوق برنامه برای خانواده های تحت پوشش از اصول مهم مورد توجه موسسه می باشد.
اصل نهم: پایبندی به غیر دولتی بودن موسسه، التزام به رعایت قوانین و مقررات و عدم ورود به گرایشات سیاسی، حزبی، گروهی از اصول اصلی موسسه ما است.
اصل دهم: ایجاد روش های مالی و حسابداری کارآمد، شفاف و پاسخگو برای موسسه از اصول مهم مورد نظر ما می باشد.
اصل یازدهم : تلاش می نماییم سلائق شخصی را در انجام امور موسسه کنار نهاده و دقیقا بر اساس آیین نامه ها و اساسنامه موسسه فعالیت کنیم.
اصل دوازدهم: فعال سازی سایت، انتشار نشریه، خبرنامه، حضور در شبکه های اجتماعی مجازی، به منظور آشنا نمودن مردم با فعالیت های موسسه و جذب همیاران، حامیان و بانیان داوطلب و نیکوکار و ترویج فعالیت های داوطلبانه مورد توجه موسسه می باشد.
اصل سیزدهم: همواره اعتقاد داریم رضایت اعضا و مراجعین گرامی زمانی تحقق خواهد یافت كه آنان از ارائه خدمات ما راضی بوده و همواره از دیدار ما خوشحال باشند.
اصل چهاردهم: با نظم و آراستگی خود و محیط كار و ایجاد جو احترام، صمیمیت و اعتماد، آرامش را به خود و سایرین هدیه می كنیم.
اصل پانزدهم: وابسته بودن به یاری های داوطلبانه مردمی و اتکا به حمایت انسان های خیرخواه و در عین حال پاسخگو بودن به نیک اندیشان و خیرین از اصول مورد توجه موسسه می باشد.
اصل شانزدهم: برای پیشبرد هر چه بهتر امور و اعتلای نام خیریه یاران مهربان سبز به عنوان یک موسسه خیریه نمونه و منحصر به فرد، از نظرات و پیشنهادات سایرین با طیب خاطر و روی گشاده استقبال می نماییم.
اصل هفدهم : در هر جایگاه و برهه و موقعیت، برای تعالی و توسعه و همچنین سربلندی و عزت روزافزون هر چه بیشتر احساس مسئولیت می كنیم.
از خداوند بزرگ می خواهیم که  ما را در تحقق اهداف متعالی و اجرای کامل منشـــور اخلاقی موسسه خود، موفق بدارد.

 
صدقات
هدایا
ایتام
فطریه عام
فطریه سادات
قربانی
نذورات
اطعام
افطاری
کفاره غیر عمد
جهیزیه
رد مظالم
ثلث مال
خیرات
بیمه امام زمان
خرید مواد غذایی
قطعه ای در بهشت
عقیقه و ذبح گوسفند
کفارات
زکات

می خواهم با موسسه در تماس باشم:

address

آدرس:اصفهان،خیابان کاوه، بعد از پل 25 آبان آبان،

جنب ایستگاه مترو، کوی ولیعصر(عج)

tell تلفن:34455932 (031) - همراه 09136266671 (مطلب زاده)
fax فکس:34474978 (031)
e-mail

ایمیل:info@ymngo.ir

می خواهم در مورد موسسه نظر بدهم:

نسیم
سایت جدیدتون مبارک ^-^
شنبه ، 05 مهر 1393

آمار بازدیدکنندگان سایت

123امروزmod_vvisit_counter
65دیروزmod_vvisit_counter
188این هفتهmod_vvisit_counter
2910این ماهmod_vvisit_counter
276731کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 13 مهمان حاضر
آی پی شما: 34.236.216.93
 ,